Zvaniet:  2 944 64 24
Zvaniet:  2 944 64 24
hamburger

Aktualitātes


OKTOBRA MĒNESIS 2023

01/10/2023

Oktobris ir laiks, kad raža jau novākta, koku lapotne lēnām krīt rūsganajā zālē, lietus mijas ar vēju, bet bērnu sarkanie vaigi pēc pastaigas liecina, ka laikapstākļi vairs nelutina. Mums patīk izmaiņas dabā, jo krāsas izdaiļo pasauli!

 2. OKTOBRIS - KRĀSU NEDĒĻA (ZAĻĀ DIENA). 

Mārupes Namiņā atklājam krāsu nedēļu, lai rudens rūķis nesnauž un ar savām otām izkrāso dabu! Zili, zaļi brīnumi šodien sētā virpuļo! Dabīgi zaļais ir no meža nokrāsām līdz laima spilgtajam, tiek uztverts kā nomierinošs un atsvaidzinošs, ar dabisku zilā un dzeltenā pieskaņu. Cik dažāds ir krāsu spektrs vienam tonim! Kraukšķīgs, aizvien vēl vasarīgs sajūtās un dzīvīgs ir šis tonis! Bērni salīdzināja un meklēja zaļo toni gan grupas, gan āra vidē!

 3. OKTOBRIS - KRĀSU NEDĒĻA (SARKANĀ DIENA). 

Otrdienu uzsākam ugunīgi - sarkanā krāsā tērpušies. Vispersoniskākā krāsa no visām. Pazīstama kā eneģijas stimulants, mīlestības un spēka simbols. Šodien esam apgaroti un draudzīgi noskaņoti - esot kopā roku rokā, izsakot laba vēlējumus, cik šodien brīnišķīgi izskatāmies!

4. OKTOBRIS - KRĀSU NEDĒĻA (DZELTENĀ DIENA). 

Dzeltena kā saulespuķe šodien uzplaukst mūsu diena! Dzeltenā krāsa ir saules, siltuma, optimisma un enerģijas krāsa. Dzeltenā ir intelekta krāsa. Uzņemam saules enerģiju un sirds siltumu, kuru sniedzam cits citam!

ČUČUMUIŽAS RŪĶU VIESIZRĀDE

Šodien Mārupes Namiņā ciemojās Ē. Balodis ar viesizrādi “Riko lelles”. Bērni smiekli ievija māju, satiekot dažādus zvēriņus. Kopīgi dziedājām līdzi, dejojām un gavilējām par jautro izrādi!

5. OKTOBRIS - KRĀSU NEDĒĻA (ZILĀ DIENA).

Ceturtdienā esam sanākuši zilos toņos! Šī krāsa asociējas ar inteliģenci, zināšanām, mieru, koncentrēšanās spējām, harmoniju un pārliecību. Arī lietus lāsītes pievienojas mums šajā krāsu dienā, ievijot debesu jumu tumši zilā nokrāsā!

6. OKTOBRIS - KRĀSU NEDĒĻA (PUNKTIŅ, SVĪTRIŅ, ROMBIŅ DIENA).

Starp krāsainajām dienām ielavās arī pelēkas un baltas ar melniem akcentiem. Mēs nevaram savu pasauli radīt tādu, kāda tā ir izlaižot kādu no toņiem. Draudzējamies ar visiem un radām attiecīgos mirkļus. Bērniem, cik lielu prieku rada mazas lietas, piemēram, krāsas apģērbā, bet kopā būšanas prieks un iespēja parādīt savas jaunās zeķītes vai atrasto dzelteno matu lenti ir svētki! Novēlam pelēkās dienas akcentēt ar krāsām un sirds siltumu citam pret citu!

9. OKTOBRIS - ZVIRBULĒNI, STRAZDULĒNI GATVAVO. 

Rudenim piestāv ceptu ābolu smarža ar kanēli, kuru šodien radīja Zvirbulēnu grupas bērni kopā ar audzinātāju Rutu un auklīti Aretu, kā arī kāds silts dārzeņu pīrādziņš, lai uzkrātu spēkus rudens vējus izbaudot, kopā ar audzinātāju Emiliju un auklīti Gunitu!

ZVIRBULĒNU GRUPA

STRAZDULĒNU GRUPA

10. OKTOBRIS - DZEGUZĒNI GATVAVO.

Dzeguzēnu grupas bērni, kopā ar audzinātāju Zani Dz. un auklīti Elīnu, ņem dažas Miķeļdienas aplūkotās veltes, bet šoreiz, lai pagatavotu sulīgu picu! Katram pa gabaliņam un, protams, vecākiem arī, jo paēdis cilvēks ir laimīgs cilvēks!

11. OKTOBRIS - ČUČUMUIŽAS RŪĶU VIESIZRĀDE. 

Šodien lietus lāses dejo pa loga rūti, bet Mārupes Namiņa bērni griež danci kopā ar Čučumuižas rūķiem, kuri līdzi atveduši visus rudens darbus. Ne tikai darbus, bet arī mīklas, dziesmas, dejas un kliņģera recepti. Trešdiena pārvērtās pavisam saulaina, jo ciemiņi vienmēr uzbur mūsos laimes dzirksti!

12. OKTOBRIS - CĀLĪŠI GATAVO. 

Šodien cālīšu grupas bērni kopā ar audzinātāju Emiliju un auklīti Dianu gatavoja mutē kūstošu ābolmaizi. Āboli no koka zemē paukš un krāsnī iekšā taukš!

13. OKTOBRIS - CĪRULĒNI GATAVO. 

Piektdienas cienastiņu gan savam puncim, gan mammas un tēta gatavoja Cīrulēnu grupas bērni. Darba procesā iesaistījās arī audzinātāja Sanda un auklītes Inga, Arta. Plecu pie pleca bērniem izdevās iemācīties jaunu recepti, kuru noteikti kāds īstenos mājās!

17. OKTOBRIS - RUDENS SVĒTKU KONCERTS ZVIRBULĒNU UN CĀLĪŠU GRUPĀM. 

Atveram durvis rudenim. Vai jūti, kā mēs Tevi gaidījām? Rudens ražu novācām, ābolus kastēs salikām, siltu zupu uzvārijām un paslēpes ar bekām uzspēlējām! Krāšņs, garšīgs un laimīgs ir oktobris! Ar savu prieku Zvirbulēnu un Cālīšu grupas bērni dalijās arī ar saviem vecākiem. Redzēt savu māmiņu un tēti līdzdarbojoties līdzi, tā kā medus maize mums! Paldies par svētku norisi Zvirbulēnu grupas audzinātājām Rutai, Agnesei un auklītei Aretai. Cālīšu grupas audzinātājām Zanei V., Emīlijai un auklītei Dianai. Rudens svētku organizētāja, protams, mūsu saimeniece Līga/Mārupes Namiņa vadītāja, dibinātāja, mūzikas nodarbību vadītāja!

ZVIRBULĒNU GRUPA

CĀLĪŠU GRUPA

18. OKTOBRIS - RUDENS SVĒTKU KONCERTS STRAZDULĒNU UN DZEGUZĒNU GRUPĀM. 

Mārupes Namiņā šodien liela rosība - norisinājās rudens balle, kurā droši savus soļus spēra Strazdulēnu un Dzeguzēnu grupu bērni. Gan lācēniem, gan zaķiem mežā daudz piedzīvojumi, par kuriem izklāstijām saviem vecākiem! Tagad zināms arī tiem, kur rudens lapas atrast, kur labākās sēņu vietas, kā aug ķiploki un ko var pagatavot no burkāna! Pateicībā Strazdulēnu grupas pedagogiem - Emilijai, Elīzai un auklītei Gunitai, kā arī Dzeguzēnu grupas pedagogiem Zanei Dz., Lienei un auklītei Elīnai par līdzdarbošanos un dzejoļu skandēšanu. Par raito deju soli pasakāmies ritmikas pedagogam Sarmītei, bet par svētku norisi, organizēšanu un dziesmu skandēšanu mūzikas pedagogam Līgai/ Mārupes Namiņa vadītājai un dibinātājai! Prieka asaras vecāku acīs un lepnumā ietrīsas sirds, jo mazais vairs nav mazs un tik daudz jau paveikt spēj!

STRAZDULĒNU GRUPA

DZEGUZĒNU GRUPA

19. OKTOBRIS - RUDENS SVĒTKU KONCERTS CĪRULĒNU GRUPAI. 

Kamēr koki savas rudens lapas virpuļo zemē, tikmēr Cīrulēnu grupas bērni kopā ar mūzikas pedagogu Līgu svētku koncertā izdancina notiņas! Ežuki, vāveres čakli pastrādāja pirms ziemas, kā arī pavēstija vecākiem, kādi ir svarīgi darbi jāpaveic! Par darba tikumiņu un jaunu dzejoļu skandēšanu paldies audzinātājām Sandai, Elīzai un auklītēm Ingai, Artai! Kā arī par ciemošanos deju ritmos ritmikas pedagogam Sarmītei! Ja ap sirdi skumji kļūst, lai dziesma sirdī ieplūst!

25. OKTOBRIS - EKSKURSIJĀ UZ DŽIMBAS MĀJU. 

Dzeguzēnu grupas bērni kopā ar audzinātājām un auklīti devās ciemos pie Džimbas! Viens no aizraujošākajiem piedzīvojumiem, kā 5 līdz 10 gadus veciem bērniem stāstīt par viņu personisko drošību attiecībās ar citiem cilvēkiem, ir doties ciemos pie drošuļa Džimbas, kurš dzīvo organizācijā “Centrs Dardedze”, Rīgā. Nodarbībā interaktīvā un iesaistošā veidā kopā uzzinājām:

  • kas ir personiskā drošība attiecībās,
  • kas ir labi un kas ir slikti noslēpumi,
  • kā atšķirt labu, sliktu un slepenu pieskārienu,
  • kas un kā var nodarīt mums pāri (emocionāli, fiziski, seksuāli un interneta vidē),
  • kā ķermenis signalizē par nedrošām situācijām un kā tajās rīkoties.

Paldies par brīnišķīgo uzņemšanu Centrs Dardedze un bērniem par iespēju uzzināt un pastāstīt pašiem, ko līdz šim ir apguvuši. Džimba bija ļoti lepns!

28. OKTOBRIS - PIRMĀS SNIEGPĀRSLAS.

Rūķis krāsotājs sēž uz mākoņa malas, atvēris to vaļā un smej, cik bērniem lieli prieki! Paši mazākie nolūkojas, kas zālē par baltiem punktiņiem, bet visi citi pat sniegpārsliņas nogaršo! Virpuļo tās starp krāsaino koku lapām, radot rudens un ziemas deju!

31. OKTOBRIS - HELOVĪNU SVINĪBAS.

Kā vislabāk izgaismot tumsu? Ar sveču liesmiņu un bērnu smiekliem! Prieks, kas staro no katra šīs dienas tēla ir galvenā misija šai dienai - Helovīniem! Tveram to pozitīvo, kas pašam mazākajam ir tik īpaši svētki! Rotaļas, dejas, stāsti, modes parāde, ķirbīša grebšana un saldumu kriksītis katra puncī! Satausīt to sajūtu, kuru bērni gaida ar nepacietību reizi gadā - Mārupes Namiņš to bērniem sniedz, uzburot šo vēlmi!

MĀRUPES NAMIŅA KOLEKTĪVS KOPĀ AR VADĪTĀJU/DIBINĀTĀJU LĪGU TAUBI.

ZVIRBULĒNU GRUPAS BĒRNI KOPĀ AR AUDZINĀTĀJU RUTU UN AUKLĪTI ARETU. 


CĀLĪŠU GRUPAS BĒRNI KOPĀ AR AUDZINĀTĀJU ZANI V. UN AUKLĪTI DIANU.

STRAZDULĒNU GRUPAS BĒRNI KOPĀ AR AUDZINĀTĀJU EMILIJU UN AUKLĪTI GUNITU.

CĪRULĒNU GRUPAS BĒRNI KOPĀ AR AUDZINĀTĀJU ELĪZU UN AUKLĪTĒM ARTU, INGU. 

DZEGUZĒNU GRUPAS BĒRNI KOPĀ AR AUDZINĀTĀJU ZANI DZ. UN AUKLĪTI ELĪNU.