Zvaniet:  2 944 64 24
Zvaniet:  2 944 64 24
hamburger

Aktualitātes


SEPTEMBRA MĒNESIS

01/09/2022

Septembris šūpojas pīlādžu ķekarā un ienāk mūsu istabiņās. Tas apņēmības pilns - uzsākt jauno mācību gadu ar prieku un darba sparu. Mazs un liels, tas mīļi gaidīts Mārupes Namiņā! Lai pirmie soļi un skolas soļi un visi citi ir laimīgi un droši!

   1. SEPTEMBRIS - JAUNĀ MĀCĪBU GADA UZSĀKŠANA.

 

 13. SEPTEMBRIS - ZVIRBULĒNU UN STRAZDULĒNU GATAVOŠANAS PRIEKS.

Kraukšķīga, smaržīga, veselīga un vitamīniem bagāta bija Zvirbulēnu un Strazdulēnu gatavošana kopā ar audzinātājām Rutu, Elīzu un auklītēm Aretu un Elīnu. Zaļi, dzelteni, sarkani un zaļi dārzeņi gozējās bērnu šķīvjos, kurus paši meistarīgi sagrieza un vēderiņu cienāja!

 14. SEPTEMBRIS - ČUČUMUIŽAS RŪĶU VIESIZRĀDE. 

Kā zeltaina saules puķe mūs šodien priecēja Čučumuižas rūķīši - krustmāmiņa, Rūķītis Taustiņš un citi mazie rūķu saimes ciemiņi. Atvadijāmies no vasaras, lai ar prieku sveiktu rudeni un iepazītu, kādi veicamie darbi ir šobrīd darāmi! Dziesmas, kustības, smiekli un daudz jaunas zināšanas noris šajos izrādes rītos!

14. SEPTEMBRIS - DZEGUZĒNI GATAVO KRAUKŠĶĪGUS GARDUMUS. 

Šodien, Dzeguzēnu grupas bērni kopā ar audzinātājām Zani, Vēsmu un auklīti Elīnu, uzbūru kraukšķīgu, krāsainu rudens uzkodu. Mazgājām, griezām, grupējām pa trauciņiem un likām secīgi tako laiviņā, visu izrotājot ar kūstošu sieru. Mutē kūstoš gardums!

15. SEPTEMBRIS - CĀLĪŠU ZAĻUMI. 
Zaļi, sarkani, dzelteni un garšīgi šodien tapa Cālīšu bērnu grupas salāti, kopā ar audzinātāju Lieni un auklīti Artu. Pacenšoties plecu pie pleca, izrādās var piepildīt pilnu bļodu ar salātiem, kura ātri vien bija tukša, jo pašu gatavots visgardākais!
 
16. SEPTEMBRIS - CĪRULĒNU DĀRZEŅU UZKODA. 
Šodien, gatavošanas nedēļas noslēgumā, ar dārzeņu grozu uz virtuvi devās Cīrulēnu grupas bērni kopā ar audzinātāju Sandu un auklīti Natāliju. Bērni apguva griešanas prasmes, nosauca dārzeņus un, protams, nogaršoja, iekļaujot mērcīti ar ķiploku garšu, lai baciļi pie mums neatnāktu!
 

22. SEPTEMBRIS - SPĒLES AR VĒJU. 
Rudens vējš mūs kutina, saules stariņš lutina, draugi rotaļās jau sauc, laiks ir pastaigā traukt!
 
 
26. SEPTEMBRIS - LATVJU ZĪMJU DEKORĒŠANA.
Miķeļi jeb Miķeļdiena ir latviešu rudens saulgrieži un gada auglīgās daļas aizvadīšanas svētki. Miķelis latvju dainās saukts par labu un bagātu vīru, arī par maizes tēvu, kas saistās ar rudens ražas ienākšanos. Miķeļdienas nedēļas ietvaros, Mārupes Namiņa bērni iepazina dažādas dabas veltes, kuras kopīgi ar vecākiem sarūpējuši, lai rotātu latvju zīmes. Bagāta mūsu zeme un bagāti mūsu bērni, iepazīstot Latvijas kultūras vērtības.
 
27. SEPTEMBRIS - VIESIZRĀDE "ESMU LIELS". 
Šodien Mārupes Namiņā norisinājās muzikāls un jautrs leļļu koncerts "Esmu liels", autors Riko. Ar skatītāju līdzdalību dziedājām par audzinātājām, auklītēm, par draudzību, par omīti un opīti, dejojām rokenrolu, ezītis iemācijās seņot, vērojām, kā sienāzis dejos ar žirafi un ar applausiem, līdzi darbošanos priecējām teātra māksliniekus!
 
28. SEPTEMBRIS - EKSKURSIJA UZ TĒRVETES DABAS PARKU. 
Šodien Dzeguzēnu grupas bērni devās ekskursijā uz Tērvetes dabas parku, iepazīstot plašumus, kas noris aiz Mārupes Namiņa sētas. Liels autobuss mūs aizvizināja piedzīvojumā uz Rūķu mežu, dabas takām, Anneles mežu - paglaudot un pabarojot trušus, kaziņas, vistiņas.Atpakaļceļu mērojām ar vagoniņu pa meža ielokiem. Iespaidiem, piedzīvojumiem bagāta bija šī sadraudzības kopā būšana ar bērniem, audzinātāju Vēsmu, Zani un auklīti Elīnu.
 
29. SEPTEMBRIS - EKSKURSIJA UZ LĀČU CEPTUVI.
Šodien no Mārupes Namiņa uz Lāču maizes ceptuvi devās Cīrulēnu grupas bērni kopā ar audzinātājām Sandu, Elīzu un auklīti Natāliju. Bija tā iespēja izzināt ceptuves vēsturi, sasmaržot un sagaršot maizīti, kā arī piedalīties pašiem cepšanas procesā, kur mums jau iemaņas gūtas ikmēneša kulinārijas dienās dārziņā.